Banner 468 x 60px

 

środa, 26 marca 2014

Artysta złożył pełnowymiarowego słonia origami z ogromnej płachty papieru

0 komentarze

Samolocik jest z pewnością jedną z najbardziej skomplikowanych przedmiotów, jakie większość z nas jest w stanie wykonać z papieru, co czyni to wielkie dzieło artysty orgiami Sipho Mabona tym bardziej wyjątkowym. Ten pełnowymiarowy biały słoń jest wysoki na 3m i waży około 250kg i został wykonany z pojedynczej kartki papieru o wymiarach 15m x15m.

Ten epicki wyczyn zabrał grupie dziesięciu ludzi cztery tygodnie czasu na wykonanie. Sfinansowali cały projekt (26 000 $) dzięki kampanii na serwisie IndieGoGo. Dzięki pieniądzom udało im się pracować nieprzerwanie przez cały miesiąc a także uwiecznić proces powstawania origami w postaci filmu.

Co ciekawe, Mabona powiedział, że zainteresował się papierem składając samolociki, gdy miał 5 lat. Gdy skończyły mu się pomysły postanowił zająć się origami. Jeśli sam chciałbyć zająć się tą trudną sztuką – jej wystawa odbywa się w muzeum KKLB w Beromunster w Szwajcarii.

Dla tych, którzy nie są ekspertami origami albo mają wolną kartę papieru o wymiarach 15m x15m prezentujemy poniższe zdjęcia.0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and