Banner 468 x 60px

 

piątek, 21 marca 2014

Artysta daje starym książkom drugie życie tworząc rzeźby z ich stron.

0 komentarze
Te piękne papierowe rzeźby 3D dają nowe spojrzenie na rozkładane książki. Mieszkająca w Pensylwanii artystka Jodi Harvey-Brown zmienia stare książki i daje im drugie życie tworząc piękne rzeźby na ich stronach.

Wszystko zaczęło się gdy Jodi nie mogła się oprzeć pudłu używanych książek w sklepie z używanymi rzeczami. Po złożeniu stron jednej pogniecionej książki w rzeźbę, uzależniła się od tego. „Książki, które kochamy czytać powinny ożywać. Postacie, które bardzo lubimy powinny wyjść ze stron i pokazać nam swoje historie. To co widzimy w naszej wyobraźni gdy czytamy powinno być również widoczne dla świata.” Wyjaśnia artystka.

Dobrze znane fikcyjne charaktery, stworzenia morskie, potwory, statki i samoloty ożywają dzięki bujnej wyobraźni Jodi i jej ogromnemu zamiłowaniu do czytania. Aby przedłużyć żywotność rzeźbom artystka czasami używa promieni UV by chronić dzieła przed słońcem i wilgocią oraz drutów dla dodatkowej stabilności.

 Jodi nie jest jedyną, która wpadła na pomysł tworzenia sztuki ze stron książek – Duńska artystka Victoria stworzyła papierową rzeźbę, która wyskakuje ze stron Hobbita J.R.R. Tolkiena.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and