Banner 468 x 60px

 

czwartek, 20 marca 2014

Łapiąc światło w Azji: zapierająca dech w piersiach fotografia Weerapong’a Chaipuck’a

0 komentarze

Azja jest pięknym i tajemniczym kontynentem z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami oraz głęboko zakorzenioną tradycją. To dokładnie tak jak fotograf Weerapong Chaipuck pokazuje to na swoich zdjęciach. Patrząc na jego prace, trudno jest uwierzyć, że zajął się fotografią zaraz po przejściu na wczesną emeryturę lekarską.

 Jego głównymi zainteresowaniami są podróże oraz fotografowanie krajobrazów, poprzez które pokazuje nam piękno naszego świata. „Aby stworzyć projekt, musisz zasięgnąć wiedzy o danym miejscu; który sezon i jaki okres są optymalne do robienia zdjęć, co jest punktem widokowym, których soczewek użyć i jak powinien wyglądać końcowy produkt,” – mówi Chaipuck. I ta praca domowa opłaci się dobrze wykonanymi i oszałamiająco atmosferycznymi ujęciami.

Mimo że używa sporo Photoshop’a i innych technik produkcyjnych do stworzenia jego zdjęć , mówi że klimat i jakość jego ujęć zawdzięcza znajomości odpowiedniego czasu i dnia do robienia zdjęć. „Kiedy fotografuje krajobrazy jest to w 100% naturalne i identyfikowanie dokładnej pory dnia na zdjęciu, czy to będzie 30 minut przed wschodem słońca czy 30 minut po zachodzie, to jest stałe wyzwanie. Ale to wszystko sprawia, że jest tego warte” – mówi.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and