Banner 468 x 60px

 

wtorek, 25 marca 2014

15 słynnych atrakcji turystycznych w innej perspektywie

0 komentarze

Ta kolekcja fotografii majestatycznych budowli świata uświadamia nam jak bardzo ważne jest odpowiednie wykadrowanie, perspektywa i oświetlenie. Wszystkie pary zdjęć ukazują te same obiekty, lecz zmiana perspektywy zmienia sposób ich postrzegania.

Perspektywa wpływa na postrzeganie nie tylko fotografii, lecz całego otaczającego nas świata. Oczywiście, Brama Brandenburska, czy Góra Rushmore są majestatyczne na fotografiach, lecz maleją przy ukazaniu ich otoczenia.

Poza kompozycją fotografii, część z nich ukazuje również, jak bardzo mylące mogą być zdjęcia. Większość z nas zapewne uzna, że Taj Mahal jest otoczony przez piękne ogrody, zawsze fotografowane z tego samego miejsca. Lecz śmietnik zaraz za nim opowiada inną historię. Każdy, kto nie odwiedził nigdy wodospadu Niagara może myśleć, że znajduje się on pośrodku dziewiczych lasów, a nie metropolii wybudowanej tuż na skraju przepaści. Oczywiście nie wszystkie zdjęcia umniejszają rozmiar obiektów. Akropol, Łuk Triumfalny, Central Park wyglądają bardziej majestatycznie w ukazaniu ich wielkości na tle miast. Zdjęcia zaznaczają też, jak ważną rolę pełnią one w topografii miast

1.Wielkie Piramidy w Gizie2. Stonehenge3. Taj Mahal
4.Brama Brandenburska


5. Sagrada Familia , Barcelona6. Wodospad Niagara7. Akropol8. Mount Rushmore9.Zakazane Miasto


10. Hollywood11. Santorini12. Mona Lisa13. Central Park, Nowy Jork14.Łuk Triumfalny


15. Little Mermaid
0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and