Banner 468 x 60px

 

piątek, 21 marca 2014

15 epickich scen filmowych odtworzono z LEGO i sody oczyszczonej

0 komentarze

Jeśli jesteś fanem gwiezdnych wojen oraz LEGO, to spełniły się twoje marzenia. Fiński fotograf Vesa Lehimaki połączył te dwie pasje w zabawnych i pomysłowych dioramach.

 Vesa Lehtimaki używa mini figurek LEGO, sody oczyszczonej i zmusza perspektywę do tworzenia oryginalnych miniaturowych scen z takich epickich filmów jak: Gwiezdne Wojny, Indiana Jones i Władca Pierścieni. Jednakże jego serce należy do dalekiej, dalekiej galaktyki. Po eksperymentach z gipsem, cukrem pudrem i mąką, soda oczyszczona okazała się byś najlepszym substytutem dla śniegu, istotnego na zawsze zaśnieżonej planecie Hoth by móc wprawić ją w ruch.

Dobrze jest zauważyć, że dioramy Letgimaki’ego nie powtarzają scen filmowych a raczej są oryginalną częścią sztuki, łączącą nowości ze znajomymi elementami naszej popkultury. Jego fotografie są unikalne i niewiarygodnie realistyczne – często wyglądają jak usunięte sceny z filmu.

Pierwsze próby miniaturowej fotografii Lethimaki zrobił w 2009 roku kiedy tworzył dioramy dokumentujące zabawki jego dzieci. Ponieważ odzew na Flickr był pozytywne Lethimaki ku naszej radości kontynuował swoją twórczą podróż.

 Tutaj znajduje się zbiór Lethimakiego najlepszych „nigdy wcześniej nie widzianych” scen filmowych z Gwiezdnych Wojen oraz Indiana Jones występują figurki LEGO.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and