Banner 468 x 60px

 

sobota, 15 lutego 2014

Dzieci z całego świata sfotografowały swoje zabawki

0 komentarze

Zabawki mogą opowiadać całą historię dziecka, jego rodziny oraz jaką pracę mają jego rodzice. Na zdjęciu z serii ‘Historie zabawek”, włoski fotograf Gabriel Galimberti podróżował wokół globu przez osiemnaście miesięcy i sfotografował dzieci z ich zabawkami.
Gabriel często bawił się z dziećmi, a w trakcie zaczynał robić sesję zdjęciową. Zauważył, że dzieci z innego środowiska akceptują jego obecność:

„ Najbogatsze dzieci były zaborcze. Na początku nie chciały bym dotknął ich zabawek. Potrzebowałbym więcej czasu, by zechciały się ze mną bawić. W ubogich krajach to było znacznie łatwiejsze. Dzieci pochodzące z Afryki grały ze swoimi przyjaciółmi na zewnątrz.”
Dzieci także przypisują swoim zabawkom podobne funkcje  - w czasie podróży Galimberti spotkał chłopca z Teksasu i dziewczynkę z Malawi, którzy wierzyli, że ich zabawki, dinozaury, są wstanie ochronić ich w nocy przed niebezpieczeństwem.

I chociaż projekt jest o dzieciach, fotograf mówi, że nauczył się więcej o rodzicach - powszechnie zabawki reprezentują ich zawód i hobby. Wyrusz w krótką podróż i opowiedz swoją historię w komentarzu!
0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and